Competitions 5th shift

CADETS (2002 – 2004)

  • COMPETITION
  • Polygon
  • Free throws
  • Shot
  • 1 : 1
  • 3 : 3
  • 5 : 5
  • FIRST RANKED
  • Kostić Zorana - Ivanjica
  • Arsović Dijana - Ivanjica
  • Arsović Dijana - Ivanjica
  • Suru Vlad - Rumunija
  • SAKRAMENTO
  • MILVOKI
  • SECOND RANKED
  • Neagu Emilian - Rumunija
  • Perović Uroš - Subotica
  • Parezanović Mila - Ivanjica
  • Arsović Dijana - Ivanjica
  • MINESOTA
  • PAO

THE BEST: DRAGNICI Mario - Rumunija

PIONEERS 2005.

  • COMPETITION
  • Polygon
  • Free throws
  • Shot
  • 1 : 1
  • FIRST RANKED
  • Jevtović Jovana - Ivanjica
  • Jorović Elena - Ivanjica
  • Covlescu Bogdan - Rumunija
  • Jevtović Jovana - Ivanjica
  • SECOND RANKED
  • Đurić Pavle - Aranđelovac
  • Covlescu Bogdan - Rumunija
  • Mares Andrei - Rumunija
  • Klještan Luka - Beograd

THE BEST: ĐURIĆ Pavle - Aranđelovac

YOUNG PIONEERS (2006 - 2007.)

  • COMPETITION
  • Polygon
  • Free throws
  • Shot
  • 1 : 1
  • 3 : 3
  • 5 : 5
  • FIRST RANKED
  • Prodanović Matija - Užice
  • Ćirić Jovan - Arilje
  • Codrut Sasha - Rumunija
  • Prodanović Matija - Užice
  • CEZAR TEAM
  • BUCKS
  • SECOND RANKED
  • Luković Veljko - Arilje
  • Mihajlović Malena - Bečej
  • Ristanović Arsenija - Užice
  • Popescu Cezar - Rumunija
  • MATIJA TEAM
  • GSW

THE BEST: PRODANOVIĆ Matija - Užice

YOUNG PIONEERS (2008 i mlađe)

  • COMPETITION
  • Polygon
  • Free throws
  • Shot
  • 1 : 1
  • 3 : 3
  • 5 : 5
  • FIRST RANKED
  • Ćuk Elena - Bečej
  • Suvakov Emilija - Bečej
  • Obradović Andrej - Arilje
  • Obradović Andrej - Arilje
  • EKIPA 1
  • GOLD TEAM
  • SECOND RANKED
  • LuŽutobradić Iskra - Umka
  • Ćuk Elena - Bečej
  • Ćuk Elena - Bečej
  • Ćuk Elena - Bečej
  • EKIPA 2
  • ZVEZDE

THE BEST: PIVNIČKI Katarina - Bečej

The youngest participant of the 5th shift:
BOŠKOVIĆ Boško / 2010 - Aranđelovac
The best participant of the 5th shift:
JEVTOVIĆ Jovana - Ivanjica
The best participant of the 5th shift:
NEAGU Emilian - Rumunija (Bucuresti)